ÖNEMLİ NOT: Olabilecek herhangi bir aksaklıktan dolayı sorumluluk kabul etmemin mümkün olamayacağını, yapacağınız her modifikasyonda sorumluluğun tamamen size ait olacağını özellikle hatırlatmak istiyorum.

 

 

Makyaj öncesi Focus’un bir kol dayama yeri olmaması kötü. Ayrıca kaset, CD vs için de kapalı bir göze ihtiyaç var. Genellikle torpido gözü hem uzak hem de yetersiz kalıyor.

Bu amaçla piyasada makul rakamlara satılan birçok orta konsol var. Çok berbat modeller olduğu gibi kabul edilebilir kalitede olanlar da var. Ayrıca Ebay’den gerçekten çok kaliteli şeyler bulunabiliyor ama fiyatları 60 Euro’nun üzerinde oluyor genellikle.

 

İşte bu model Cevizlibağ Autoshop’tan alınma. 30 milyon TL dolaylarında bir fiyatı vardı. Halen de çok farklı olacağını sanmam.

 

 

Özellikle uzun yolda ya da dur-kalk trafikte kol dayama yerinin olması çok iyi. İçine de tüm CD’leri koymak mümkün.  Montajı çok kolay. Toplam dört vida ile tespit ediliyor.

 

Yapmışken vites topuzu da değişsin dedim J O da Autoshop’tan. Toplam yüksekliği standart topuzdan daha az. O nedenle körük ile arada boşluk kalıyor ve sarı çubuk hoş olmayan bir şekilde sırıtıyor. O nedenle körüğün altına vites çubuğuna bir adet sağlam kablo bağı sarmak ve körüğü yükseltmek gerekiyor.

 

Bunlar olmuşken vites çerçevesiz olur mu? Olmaz tabii J Onu monte ederken çok dikkat etmek gerekiyor. Ben vites kolunun etrafındaki lastik parçayı söküp evde sabit sehpalı bir matkap ile iki delik deldim. Zaten bir yük taşımadığı için daha fazla vida gereksiz. Kalan deliklere de fake vida başlıkları yapıştırdım.

 

 

Metal takıntısı sardı mı kurtuluş yok. Ne kaldı? Pedallar. Hemen onlar da metal haline getirildi J. Tabii ayak dayama yeri ile birlikte.

 

 

Bu arada paspasa dikkat. www.focusum.com üyeleri için özel imalat J

 

GERİ                                     ANA SAYFA