ÖNEMLİ NOT: Olabilecek herhangi bir aksaklıktan dolayı sorumluluk kabul etmemin mümkün olamayacağını, yapacağınız her modifikasyonda sorumluluğun tamamen size ait olacağını özellikle hatırlatmak istiyorum.

 

 

 

 

 

 

 


Eğer standart el freninde sıkıldıysanız ve benim gibi çıplak metal takıntınız varsa, bence mükemmel bir çözüm var. Richbrook el freni kaplamaları. Bunları Ebay (.co.uk) den almak mümkün. Ayrıca bu ürünlerin online satıldığı siteler de var: http://www.speeding.co.uk/acatalog/Car_Accessories_Richbrook_Gear_Knobs___Gaiters_51.html

Orijinal kaplama çok sağlam durmasına rağmen kalıbının adamı değil. Elinizi kesmemeye dikkat ederek bir maket bıçağıyla 3-4 dakikada sökebiliyorsunuz. Belki bir yan keski de işinize yarayabilir. Şöyle...:

 

 

Bu zavallı artık çöpe gidecek çünkü tekrar kullanılma olasılığı yok. Neyse gidene pek aldırmadan işimize bakalım.

Benim tercihim aşağıdaki modelden yana oldu. En önemli özelliği arkadaki deri körüğü sabitleyecek özel bir mekanizması oluşu. Diğer modellerde o mekanizma yok ve körük sürekli geriye kayma eğilimine girebiliyor. Hoş değil tabii... Bir de bunun el freni serbest bırakma düğmesi var gövde ile uyumlu olarak. Diğer modellerde genellikle orijinal el freninin düğmesi dışarıya uzanıyor.

 

 

 

 

Montaj son derece kolay. İki üç vida sıkıyorsunuz. Hepsi bu.

 

GERİ                                     ANA SAYFA